Przyjazdy i odjazdy uczniów w roku szkolnym 20022/2023
Gazetka szkolna
Lista osób przyjętych do projektu
Pierwszy nabór uczestników w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - „Wsparcie edukacji podstawowej w gminie Wiązów” został zakończony.
Zapraszamy do składania zgłoszeń w naborze uzupełniającym od września 2022 r.
Projekt „Wsparcie edukacji podstawowej w gminie Wiązów”
Nabór uczestników w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – „Wsparcie edukacji podstawowej w gminie Wiązów” zostaje przedłużony do dnia 20.05.2022r. (lub wyczerpania miejsc).
Gazetka szkolna
Startujemy!
Zapraszamy uczniów i uczennice szkół podstawowych w gminie Wiązów do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – „Wsparcie edukacji podstawowej w gminie Wiązów”.
Do projektu zapraszamy uczniów szkół podstawowych w Wiązowie, Wawrzyszowie i Jaworowie oraz ich rodziców/opiekunów prawnych.
Do projektu zakwalifikujemy 445 uczniów ww. szkół (w tym 122 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych) i 100 rodziców/opiekunów prawnych uczniów.
Dla dzieci przewidziany jest udział w wybranych formach wsparcia z zakresu Treningu umiejętności społecznych, zajęć terapeutycznych, indywidualnych konsultacji z psychologiem, a także zajęcia warsztatowe i wycieczki edukacyjne.
Dla rodziców/opiekunów prawnych przewidziane są konsultacje indywidualne z psychologiem (indywidualnie lub z dzieckiem).
Rekrutacja będzie prowadzona w poszczególnych szkołach do dnia 06.05.2022r. (lub wyczerpania miejsc).
Zasady naboru i uczestnictwa w projekcie opisane są w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
Dokumenty rekrutacyjne są dostępne w każdej szkole oraz w Urzędzie Miasta i Gminy, a także do pobrania poniżej.
DOKUMENTACJA PROJEKTOWA (do pobrania):
1. Dokumentacja dot. ucznia,
2. Dokumentacja dot. rodzica/opiekuna prawnego,
Wypełnione i podpisane przez Rodzica/opiekuna prawnego dokumenty należy składać w sekretariatach szkół lub u Wychowawców do dnia 06.05.2022r.
O możliwość udziału w projekcie zapytaj Wychowawcę lub w sekretariacie szkoły!
Informacje o projekcie dostępne są również w Urzędzie Gminy Wiązów lub pod numerem tel.: 504‑346‑366.
Zapraszamy,
Ilość miejsc ograniczona!
Wesołych Świąt
Gazetka szkolna
Gazetka szkolna
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!
W czwartek 24 lutego nad ranem putinowska Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę, rozpętała wojnę. Pokazała dobrze nam Polakom znaną od stuleci, agresywną i brutalną twarz. Giną żołnierze i cywile, dorośli i dzieci. Cierpią ludzie, rujnowany jest dobytek i dorobek pokoleń. Deptane są prawa człowieka, łamane konwencje i międzynarodowe pakty. Cały naród ukraiński, armia i państwo kierowane przez bohaterskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego stawiają heroiczny opór najeźdźcy. W imię człowieczeństwa i polskiej racji stanu nakazem chwili jest pomóc Ukrainie i jej obywatelom. Form wsparcia jest wiele, każda pomoc, choćby najdrobniejsza, jest niezwykle ważna. Każdy gest solidarności i każde ciepłe słowo mają znaczenie. Każda zbiórka, aukcja czy koncert mają sens. Każda złotówka się liczy.
Z całego serca dziękuję Koleżankom i Kolegom za przyjazne gesty oraz inicjatywy na rzecz naszych sąsiadów Ukraińców przebywających tak w Polsce jak i w Ukrainie. Proszę nie ustawać w tym szlachetnym dziele, gdyż wsparcie jest niezbędne tu i teraz, a będzie też konieczne w przyszłości.
Bardzo proszę o otoczenie psychologiczną opieką dzieci i uczniów oraz stosowanie rekomendacji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Jak rozmawiać
z dziećmi o wojnie w Ukrainie”.Tysiące uchodźców z Ukrainy codziennie przekraczają granice z Polską, wśród nich są małe dzieci i uczniowie. Część z nich pojawi się na Dolnym Śląsku - przyjadą (już przyjeżdżają) do rodzin, przyjaciół i znajomych, którzy wcześniej znaleźli tu studia, pracę i mieszkanie. Przybędą do gmin i powiatów, które od lat utrzymują partnerskie relacje z wieloma miejscowościami w Ukrainie. Dotrą do ludzi dobrej woli skorych do bezinteresownej pomocy, których wielu na ziemi dolnośląskiej.
Dzieci uchodźców znające język polski będą przyjmowane do już istniejących grup i oddziałów w przedszkolach i szkołach, jeśli zajdzie potrzeba powstaną dodatkowe grupy i oddziały. Dla osób bez znajomości języka polskiego będą tworzone oddziały przygotowawcze. Środki finansowe
w adekwatnej wysokości przekaże organom prowadzącym Ministerstwo Edukacji i Nauki.Zapewnienie opieki i edukacji dzieciom i młodzieży z Ukrainy jest wyzwaniem organizacyjnym, które rośnie z każdym dniem. Aby mu sprostać musimy działać w sposób dobrze zorganizowany, tylko wtedy będziemy skuteczni. Dlatego jako kuratorium oświaty wchodzące w skład służb zespolonych wojewody będziemy zbierać od dyrektorów szkół i organów prowadzących istotne informacje, koordynować działania, przekazywać szkołom, przedszkolom i placówkom ważne wiadomości, służyć wsparciem, radą i pomocą.
Chwila jest historyczna, a bracia Ukraińcy w wielkiej potrzebie. Bądźmy solidarni i wytrwali!
Niech żyje niepodległa Ukraina! Niech żyje niepodległa Polska!
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty